post

Zakázané metody seo (Black hat SEO)

K dobrým výsledkům ve vyhledávačích vedou dvě cesty. Na jedné straně je možnost použití etického SEO přístupu, a na druhé použití spamu. Obě cesty něco stojí.

Náklady na spam by se mohly zdát na první pohled menší, ale není tomu tak. Při použití spam taktiky vždy hrozí propad z předních pozic někam úplně dolů z důvodu, že to někdo odhalí (konkurence nebo přímo vyhledávač).

Cílená a nepovolená manipulace s výsledky vyhledávání ve vyhledávačích může mít za následek penalizaci stránek (většinou ztrátou PageRank). V horším případě ji může natrvalo vyřadit z indexu. Proto je dobré se těchto pochybných metod vyvarovat.

K těmto nekalým metodám patří skrytý a malý text, cloaking, odkazové farmy, klamné přesměrování, doorway pages, tapetování katalogů, cybersquating, ….

cloakingdevi

SKRYTÝ TEXT

Skrytý text je jednou ze zakázaných metod. Co se za ním skrývá? Je to úplně jednoduché. Barva textu (nebo odkazu) se nastaví na stejnou barvu jako má pozadí stránky. Tím pádem se vám text nezobrazí, ale ve skutečnosti tam je.

Do stránek se umístí velké množství slov, které nemusí mít se zaměřením webu vůbec nic společného, ​​ale patří k často vyhledávaným dotazům. Popřípadě se touto metodou dá zvýšit počet klíčových slov, které nám pomáhají při umisťování ve vyhledávačích.

Krátkodobě to určitě jistým způsobem fungovat může, ale z dlouhodobého hlediska je to podle mě neúčelné (je zde možnost, že budete pomocí spam reportů někým nahlášen a následně vás mohou penalizovat).

V dnešní době existuje automatické rozpoznávání skrytého textu. Za skrytý text se nepovažuje text, který se zobrazí uživateli při přechodu myší např. přes menu nebo přes odkazy.

 

ladyvirtual-takhle-ne

MALÝ TEXT

Podobný skrytému textu je malý text . Jeho velikost bývá jeden až dva pixely, což neumožňuje jeho přečtení. Také pomocí něho se dá rovněž sbírat vyšší PageRank. Většinou je umístěn na konci stránky.

Podívejte se i na další informace k webu.